Suprug i ja imamo problema sa npelodnoscu. Imam policisticne jajnike. Radila sam hormoski status drugog dana ciklusa fsh (5, 96) i lh (6, 73) , prolaktin (198) i progesteron (1, 44) . Nakon toga sam uradila ogtt test (1. Vadjenje krvi 4, 0, (2. Nakon opterecenja 6, 3) , (3. 5, 3) i (4. 5, 2) . Zanimama me vase misljenje o rezultatima

    Odgovoreno: 01. 10. 2009.
    • Poštovana,
      I očekivat je neuredan hormonalni status kod policističnih jajnika kao ššto je kod vas, da li su vrednosti šuk posle dva sata 6, 3,. Ukoliko je tako treba da se javite dijabetologu. Policistični jajnici su sindrom hronične anovulacije i zbog toga ne dolazi do sazrevanja jajne čelije i ovulacije a samim tim nema ni mogučnosti da ostanete trudni,. Lečenje je medikamentozno 6 do 9 meseci i ako je tada neuspešno ide se na operativno laparaskopsko lečenje,.