Postovani, moje stanje je sledece. . . Uradjen papa test ii grupa, iii stepen cistoce, u brisu pronadjena bakterija ureaplazma i e. Coli. Ispila sam terapiju doksiciklin i hemomicin za ureaplazmu, na kontrolnom brisu vise je nema i augmentin tablete i gentamicin vaginalete za e. Coli koje isto vise nema. Uz sve ovo imam i ranicu na grlicu materice duze vrijeme koja je u redu, radjena kolposkopija. Ovo stanje i ovu terapiju sam pila zadnja tri mjeseca i menstrualni ciklus je bio relativno u redu sve do poslednjeg kada mi kasni 11 dana (nisam trudna) . . . Negdje na sredini menstrualnog ciklusa mi se pojavio trag krvi u sekretu (negdje mozda 15 dan) ali od tada nista. Recite mi sta da radim jer mi menstruacija do sada nije kasnila i ne znam da li je potrebno da idem kod ginekologa. . . Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

    Odgovoreno: 01. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Ukooilko ne dobijete menses 40 dana posle zadnje menstruacije javite se ginekologu da vam uradi ultrazvučni pregled, lečite i ranicu na grliću materice ili sa ekt, laserom, radiotalasima ili azotom,