Postovani doktore, niste mi odgovorili na pitanje pa evo saljem vam ponovo u nadi da cete mi odgovoriti, prosle godine sam imala spontani pobacaj pa sam resila izvaditi neke bitnije nalaze, tri puta sam isla kod drzavnog gin. Nije mi hteo uzeti cervikalni bris na microplazmu, ureaplazmu i hlamidiju jer je bilo malo krvi bila sam 11, pa 17dan ciklusa i 20dan, ali je uvek bilo krvi, moram napomenuti da meni nista ne curi, nemam krvi ni posle odnosa, a doktor mi je samo rekao da je to u kanalu i nista vise. Morala sam otici kod privatnog gin. Ultrazvuk i pregled sve je u redu, on mi je uzeo taj cervikalni bris sa malo krvi, nista mi nije javio 20dana, kad sam ga zvala kao nalaz je uredu, pitala sam jel mogu dobiti te nalaze kao mora da ide do beograda i pretpostavljam da ih necu ni dobiti. Ono sto mene zanima kako uvek ima krvi u materici i da li je to opasno, i kako vise da trazim svoje nalaze? Pozdrav

    Odgovoreno: 01. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Svaki lekar pogotovo u privatnoj ordinasciji je dužan da vam da nalaze. Insistirajte na tome,. Od nalaza koje treba da izvadite zbog spontanog pobačajasu,; ultrazvučni pregled, kariotipizacija oba roditelja, hsg ili histeroskopija, ispitivanja na infekcije genitalnog trakta/vs, chlamidia, mikoplazma, ureaplazma, papiloma vitrusi/, lysterioza, citomegalovirus, herpes simplex virus, antinuklearna antitela, antifosfolipidna antitela, citotoksična antitela, antitireoglobulinska antitela, hla homozigocitet, lupus antikoagulansapc rezistencija.