Postovanje, zelima da saznam nesto vise o ginekoloskoj spirali. Znam da postoje spirale razlicitog oblika. Ali zanima me da li spirale postoje i po velicinama ili duzinama (slova t) . Da li lekar treba da odredi koju spiralu je najbolje postaviti ili samo u apoteci se kupi po preporuci? Unapred hvala!

    Odgovoreno: 01. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Ginekologa jer taj koji će odrediti koju spiralu treba uzeti,. Postoje spirale za devojke i žene koje su radjale, ne po velićini slova t već po dužini spirale,. Postoje mini spirale za devojke i standard za žene koje su radjale,. Dakle apotekar ne može ordinirati spiralu.