Postovani, trudnica sam - pocetak sestog meseca. Kolposkopskim nalazom, lekar koji mi vodi trudnocu rekao mi je da su vidljive dve manje zlezde koje su zapusene ali mi nije objasnio zasto su se one pojavile i sta dalje sa njima. Rekao je da nije nista strasno jer mi je papa test druga grupa. Dosadasnji kolposkopski nalazi bili su uredu. Da li bar priblizno mozete da mi objasnite o cemu se radi? Da li se to inace javlja u trudnoci? Hvala puno

    Odgovoreno: 01. 10. 2009.
    • Poštovana,
      To su takozvana ovula nabothi, , a to su zapušeni izvodni kanali cilidnričnog epitela žlezda grlića materice i to je fiziološka pojava,. Ne brinite,.