Postovani, imam 53 god. Pojacano se znojim, praceno neprijatnim mirisom izpod pazuha, pojacanu nervozu, nesanice. . . Zadnju menstruaciju sam imala prije 5 god. Pa sam htjela da pitam da li je potrebno uraditi analizu polnih hormona, posto sam skoro radila hormone stitne zlijezde i bili su u redu. Tako da bih vas zamolila da me savjetujete koje analize je potrebno uraditi da bi se mozda utvrdila terapija za post-menopauzu i za lijecenje navedenih simptoma. Unaprijed hvala.

    Odgovoreno: 01. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Treba da vam se ukljući hormonalna supstitucoiona terapija uz kontrolne preglede ginekologa i endokrinologa budući da se postmenopauzatimski leći, od strane ginekologa potreban je ultrazvučni pregled, papa bris i pregled dojki.