Imam 30 godina, u braku sam manje od godinu dana. U februaru sam imala spontani, ustvari poslednja menstruacija mi je bila 5 januara, a dobijam na 27, medjutim u februaru sam trebala da dobijem, ali sam radila test koji je bio pozitivan i hcg 300 (radjen krajem januara) . . . Cekala sam da utvrdim trudnocu kod mog ginekologa, bilo mi je zakazano za 16. 02, medjutim vece pre toga me je strasno stomak zaboleo i prokrvarila sam. . . Ujutru mi je ginekolog rekao da sam imala missed i da sam sve sama izbacila. Od tada nisam ostala trudna, ali sam otisla kod drugog ginekologa koji mi je uradio sve analize i 4 d ultrazvuk i pratila sam folikometriju i sve je perfektno. Prosle nedelje sam radila briseve, sve mi je ok hlamidija i mikroplazma sem ureoplazme koja mi je pozitvna. Da li je to uzrok zbog koga sam imala spontani i zasto ne ostajem trudna? I da li se brzo leci ova bakterija, i koliko vremenski treba da prodje da bi mogla opet da pravim bebu? Unapred zahvalna na brzom odgovoru

    Odgovoreno: 01. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Ureaplazma je polno prennosiva bakterija,. Može biti uzrok spontanog pobačaja,. Leči se po antibiogramu 20 do 30 dana, po izlečenju možete ostati trudna.