Juce sam ponovo bila u bolnici na d3 (ekspertnom) ultrazvuku i dijagnoza glasi placenta previja i u gornjem levom delu mi se pocela placenta odvajati u duzinu 18mm u dubinu 3, 7mm. Sad nedeljno jednom moram da primam po jednu inekciju proluton 250mg. Imene interesuje sta to sve znaci i koliko je opasno po moje dete?

    Odgovoreno: 01. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Niste naveli koliko ste nedelja trudni,. Placenta previja je takvo patološko stanje gde posteljica nidirana u donjem materičnom segmentu koji je vulnerabilan, i nalazi se dakle ispred ploda,. To zahteva brižan nadzor trudnoće od strane ginekologa a svako i najmanje krvavljenje zahteva hitnu hospitalizaciju jer zbog krvavljenja može nastradati i majka i dete,.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #40794