Poštovani, zbog primarnog steriliteta urađen mi je hsg nalaz, gde piše da je materica uredne strukture i veličine, ali da je u potpunosti dextroponirana, što znači da je na desnoj strani tela (nije zavaljena) . Kakve su posledice ovakvog položaja materice? Mislim na mogućnost začeća ili iznošenje trudnoće. Dijagnoza vezana za jajovode je da se oba pune kontrastom celom dužinom te se tečnost slobodno izliva u trbušnu duplju s tim što se levi jajovod puni tečnošću u tanjem mlazu. Dijagnoza: perisalpingitis suboculsiva l. Sin. Budite ljubazni pa mi odgovorite šta to zaista znači? Hvala.

    Odgovoreno: 01. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Nalaz na uterusu je normalan i pozicija desno ili levo nije patološka,. Levi jajnik zbog priraslica u njegovoj okolini slabije propušta kontrast, ali se može smatrati da vam je nalaz uredan i da možete prirodnim putem ostati tzrudna