Javljam se iz makedonije. Pisala sam vam i ranije da imam ciste u jajniku vec 15 godina. Do sada je sve bilo u redu, samo kao djevojka su mi punktirali ciste, a od kada sam se udala pila sam nekad primolut i nista drugo. Ali na poslednji pregled na eho videli su male dva mioma na gornji dio matke. Sada treba da uradim i papa test, a doktorka mi je rekla da miome nisu opasne ali da treba da idem na redovne kontrole. Molim vas za vase mislenje u vezi koliko su opasne te miome na matku. Inace menzis mi je redovan ali sada na 25 ili na 26 dan je, a traje pet dana. Sada je krvavljenje malo povecano ali traje pet dana (kao i ranije) . Inace ugojila sam se vise ovih zadnjih godinu dana i strah mi je dali to ima veze sa hormone, ciste ili sa miome. Sta mi vi predlazete za terapiju i dali je potrebna operacija tih mioma. Hvata me strah zato sto mi kazu sve je u redu, a sada su se pojavile i miome. Unaprijed vam hvala. Pozdrav

    Odgovoreno: 01. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Miomi su dobročudni tumori materice koji gotovo nikada ne prelaze u zloćudner i treba ih samo kontrolisati,. Niste naveli koliko godina imate, eventualno konsultujte doktorku za hormonalnu spirali mirena koja amanjuje krvavljenje a katkada i čvorove.