Poslednjih meseci, zbog stresnog porodicnog zivota, menstrualni ciklus mi traje 4-5 dana krace ili duze, uglavnom krace. Da li je to normalno pomeranje ciklusa, bez obzira na okolnosti za koje mislim da ga izazivaju? Hvala

    Odgovoreno: 30. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Stres je največi neprijatelj menstruacionog ciklusa i njegove regulacije,. Normalno menstrualni ciklus traje 3, 5 do 7 dana a ako je preko 7 dana to je već patološko, javlja se unutar 25 do 40 dana,.