Postovani, 2007. God. Imala sam saob. Nezgodu i prelom th11-12, l1-2. Kao posledica ostala je retencija urina i opstipacija. Praznim se na napinjanje trb. Misica. Sada sam u 22. Nedelji trudnoce. Da li moji takvi napori mogu stetiti bebu i izazvati neke komplikacije? Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 30. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Ne, potrebno je da uzimate sredstva za regulaciju stolice, kompot od suvih šljiva i smokava, mekinje sa jogurtom, preparati kombo tablete i portalak sirup. Ne smete koristiti preparate koji imaju senu.