Postovani, molim vas za objasnjenje sledeceg pitanja. Uradjen mi je bris na ureaplasma urealyticum i pozitivan je, terapija je bila maxmiror vag. Tablete i dovicin tablete (2x1) . Bris je ponovo uradjen nakon sto mi je menstruacija prosla (4 dana nakon prestanka) , i pokazao se isto pozitivan na ureaplasmu. Kako je to moguce, i sta da radim, dr. Mi je rekao da ponovim istu terapiju. Da li i partner treba da se leci, i kako se ta ureaplasma uopste i dobija. Hvala vam unapred!

    Odgovoreno: 29. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Ureaplazma spada u grupu polno prenosivih bolesti i zahteva da se oba partnera leće,. Obično se leći po antibiogramu koji je verovatno uradjen, dakle ponoviti 10 dana dovicin i vi i vaš partner i deset dana drugi antibiotik po antibiograqmu.