Pozdrav! Imam 26 godina i neredovne menstrucacije. Sa 19 godina mi je doktorica pripisala da pijem diane 35 godinu dana, posle toga sam pravila pauzu od pola godine kada su mi minstruacije opet postale neuredne, zatim mi je doktorica pripisla da pijem diane 2 godine, kad sam prestala da ga pijem, problem se ponovio, zadnji put kada mi je pripisala diane 35 porucila je da ih pijem trajno, sve dok ne budem planirala trudnocu. Pila sam ih opet 2 godine bez pauze i osetila sam bolove u levoj dojci, pa mi je doktorica rekla da prestanem sa diane, i sada je problem isti, neredovna menstruacija. Pocela sam da pijem caj od mesavine hajducke trave, nevena i koprive ali vec treca menstruacija mi je kasnila pa sam isla opet kod doktrice, a ona je konstatovala da i dalje imam mikrocisticne jajnike i da opet pocnem sa diane. Dali moze da mi steti ako tako dugo pijem diane s obzirom da mi doktorica nije rekla da trebam da pravim pauze?

    Odgovoreno: 24. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Promenite doktoricu,. Policisti; ni ili mikrocisti; ni jajnici se le; e medikamentoyno 6 do 12 meseci najvi[e a yatim se prelayi na operativno le; enje policisti; nih jajniika, le; i se laparaskopski gde se na jajnicima napravi; itav niy malih elektropunktacija i na taj na'in se rasstereti yadebljana ovojnica jajnikaq.