Poštovani, izložila bih vam svoj problem u nadi da ćete mi moći pomoći da rešim neke nedoumice. Naime, već godinama imam izuzetno neredovne menstruacije, izostaju mi i po nekoliko meseci pa sam u cilju da izbegnem hormonske terapije krenula na akupunkturu i počela uzimati biljne preparate peruvian macu i vitamine. Akupunkturom sam primetila da su mi se hormoni znatno probudili, ali menstruacij sam vrlo slabo dobila samo par kapi i to samo jedan dan. Poslednjih nedelju dana imam jutarnje mučnine, gađenja, mučnine se u naletima jave i tokom dana, bolobe u donjem delu stomaka, grudi i bradavice su mi osetljive i veće, imam nealete vrtoglavice, osećam pritisak na bešiku, sve ono mi se dešava što bi dovelo do sumnje da sam trudna. Kupila sam baby rapid test i on s epokazao negativan. Dmolim vas da mi odgovorite da li je taj test pouzdan i da li je moguće da ostanem u drugom stanju sa izuzetno neredovnim menstruacijama? Ukoliko se mogu osloniti na to što test pokazuje šta bi mogao biti uzrok mojim mučninama i ostalim simptomi koji su vrlo slični prvim znacima trudnoće? Unapred zahvalna na odgovoru i pomoći. ___________________________________________

    Odgovoreno: 28. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Testovi na trudnoću nisu apsolutnopouzdani,. Moja vam je preporuka da uradite jedan kvalitetan ultrazvučni pregled i da ispitate hormonalni status, jel ne vidim da ste to uradili,. Gubite vreme sa akupunkturom i macinom travom