Ovako. . . Imam 18 godina i sa deckom sam vec 3 godine, on je malo stariji i bio je sa dve devojke pre mene. Iako kaze da je koristio kondom sa njima, normalno je da ostavljam neizvesno da li da mu u potpunosti verujem. Nikad se ne zna. Seks sam prvi put imala proslog leta, sa kondomom uvek, dva puta se desilo da sam popila tabletu za dan posle, jednom zbog jednog nezasticenog odnosa, jednom zbog pucanja kondoma. Menstruacija mi je izuzetno neredovna od samog pocetka, na svakih 6 nedelja otprilike. Taj jedan put kad sam koristila pilulu je bio u toku poslednje menstruacije kad je pukao kondom da nista ne prepustimo slucaju iako mi to nisu plodni dani. Pre dva dana menstruacija mi je prestala ali danas imam sekret kao pomesan malo sa krvlju i pomalo me je strah toga jer ga ima dovoljno da nosim ulozak. Inace sekret mi je ponekad posle menstruacije neprijatnog mirisa, nekad ga jos od pre prvog seksa sa momkom ima mnogo i nije bas bezbojan. Pre menstruacije su me pomalo i jajnici boleli i ako ne znam da li da pripisem psihickoj osnovi. Zakazala sam kod ginekologa, imam za dve nedelje pregled, pre toga nikad nisam bila (znam da je greska) i treba mi vase strucno misljenje imam li neki ozbiljan problem, posto sam ubedjena da sam strasno bolesna i strahujem da necu moci da imam decu zbog neredovnih ciklusa, neurednog brisa i bola u jajnicima. Strahujem da nemam neku opasnu bolest. Molim vas predocite mi sta sve to je moguce da sam zapatila, jer imam strah da idem psihicki nepripremljena. Svrab, izrasline, natekline i slicno nemam. Hvala.

    Odgovoreno: 28. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Mislim da imate mali problem u glavi, kada budete kod ginekologa insistirajte da vam uz ginekološki pregled uradi i ultrazvučni pregled, papa bris, te vaginalni sekret, i briseve na hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu.