Pitanje za ginekologa: poslednju menstruaciju sam imala u januaru 2009. Na ultrazvuku doktor je napisao da je debljina endometrijuma 4. 2mm i da postoji više miomatoznih čvorova, od kojih je najveći 20x20mm. Hormoni fsh 25. 99 lh 40. 33 estradiol 118. 90 doktor je rekao da je moguća uskoro menopauza i preporucio refemin kapsule. Pošto tih kapsula nije bilo, nisam ništa pila. U međuvremenu su počeli i valunzi sa bolovima u krstima i druge karakteristične tegobe. Menstruaciju nisam od januara imala. Napominjem da je moja mama imala uredan ciklus do 52 god. Šta vi predlažete? Možda neki fitoestrogen? Hvala

    Odgovoreno: 28. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Niste naveli koliko godina imate,. Normalne vrednosti fsh su do 21, zavisno od metode kojom se ispituje,. Možete pokušati sa fitoestrogenima ali moja vam je preporuka da se obratite endokrinologu zbog eventualne hormonalne supstitucione terapije koja se radi timski.