Postovani, htela bi da mi kazete sledece i da me na neki nacin smirite, jer sam uzasno nervozna. Imam 36 godina do sada nisam radjala. Do pre 2 godine menstrualni ciklus sam dobijala na vreme tj. Na 28 dana i trajalo je 4 dana. 2007 se desilo da mi je ciklus kasnio 2 nedelje, a u 2008. God da je menstruacija izostala 1 mesec, i desavalo se da dobijem imam 2 dana pa 1 dan pauza pa se nastavi jos 2 dana. Onda sam ja u dogovoru sa svojim lekarom uradila analizu hormona u martu ove 2009. Godine i ustanovilo se da mi je progesteron nizak. Svega 0. 67 a svi ostali hormoni su u granicama normale. U dogovoru sa lekarom prepisao mi je terapiju uzimanje orgametril tablete 2x1 od 16-26 dana m. C. Narednih 6 meseci pa na kontrolu. Terpiju sam pocela 25. 5. 09 a trebala bi da zavrsim u oktobru. Orgametril pijem vec 5 meseci ali ne vidim da se ista promenilo, ciklus mi sad kasni do 10 dana, do avgusta je bilo podnosljivo, po zavrsetku uzimanja lekova u datom periodu desavalo mi se da mi se temeratura unutrasnja nenormalno povecavala, u intervalima mi je bilo nenormalno vruce pa onda sam se tresla od hladnoce, raspolozenje varira, uzasno sam nervozna i svaka sitnica me iznervira, bolovi u nogama, apetit se naravno uvecao i sve ostalo sto pise u samom receptu leka. Htela bi da pitam za vase misljenje da li da nastavim sa terapijom do kraja, ne znam da li je to sto mi se desava tokom terapije normalno da li progesteron poceo da se povecava, jer znam da hormoni mogu da izazovu"cudo" u samom organizmu. Malo sam opsirno napisala, da bi vam pojasnila. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 28. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Da li ste uradili folikulostimulirajući hormon, /fsh/, da li ste uradili ultrazvučni kvalitetan pregled vaginalnom sondom, terapija vam nije adekvatna i mislim da sa njom niste popravili vaše stanje,.