Imam 33 godine u braku sam 2god, nemam dece. Imala sam operaciju pre8 meseci grlica materice. Svaka kontrola je prosla jako dobro i moja doktorica je jako zadovoljna! Ali ja nisam. Radila sam hormonske nalaze, svi su uredni, snimala sam jajovode rengenski sve je uredu. Ponekad mi se pojavi mala cista ali i nestane. Moj dok kaze da je sve u savrsenom redu i moj suprug je uradio spermatogram i sve je uredu. Sve u redu a od trudnoce nista. Razmisljam o vestackoj oplodnji, dali je moguca vestacka oplodnja? I koja klinika je naj pouzdanija u srbiji?

    Odgovoreno: 24. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Pokušajte sa folikulometrijom od 11 dana menstruacionog ciklusa da bi se videlo da li ste u plodnim ili neplodnim ciklusima,. Svi ciklusi u godini dana nisu plodni ciklusi,. Imate 6 do 7 plodnih ciklusa i 5 do 6 neplodnih ciklusa, ako ne ostanete trudni nakon 3 do 6 meseci možete se odlučiti za ivf, proverite u beogradu gde uspešnost ne manja od 30 posto.