Postovani, pre par meseci mi je ginekolog rekao da imam malo kondiloma. Otisla sam kod dermatovenerologa, koji mi je uradio test sa sircetnom kiselinom i rekao mi je da taj test nije pokazao da su to kondilomi ali mi je svakako radio tretman tecnim azotom. Onda sam otisla kod drugog ginekologa, koji je rekao da misli da ne treba vise da idem na azot, jer mi je sluzokoza unistena, i da se cini da nisu kondilomi. Sledeci put kad je pogledala rekla je da je moguce da jesu, ali je rekla da ona to ne bi skidala, jer postoji mogucnost da se povuku, i da ako ih i skinem sada, da ce mi se najverovatnije vratiti, pa da bi bez razloga unistavala sluzokozu. Posto sam imala peckanje i bolove pogledala sam, i cini mi se da su se malo prosirili (izgledaju kao bubuljicice, bele, al ne bas jako bele. .) . . Dakle moje pitanje je, da li je moguce da je to nesto drugo, a ne kondilomi? I da li zaista ne bi trebalo da ih skidam jos uvek?

    Odgovoreno: 24. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Najbolje je da odete na kolposkoopski pregled koji će reći da li su to kondilomi ili ne,. Kondilomi su virusnog porekla i uvek mogu da se povrate kada padnu imunološke snage organizma. Treba li ih odstranjivati,. Svakako da je odgovor,. Uradite ttest na humane papiloma viruse,.