Poštovani, imam prilično neredovan ciklus (uglavnom izmedju 30 i 35 dana) . Ovog meseca su mi grudi vec od oko 16-17-og dana ciklusa grudi postale prilicno bolne (ne samo na dodir) , dosta jace nego u uobicajenom pms-u. Da li bi to mogao da bude rani simptom trudnoce (znam da je jos uvek prerano za test, s obzirom da je danas 22. Dan ciklusa) i kada se ti prvi simptomi uobicajeno javljaju? Hvala.

    Odgovoreno: 24. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Ciklus nije neredovan ako se javlja u vremenskom intervalu od 25 do 40 dana,. Prvi simprom trudnoće je izostanak menstruacionog ciklusa i tada uraditen beta hcg iz krvi i videčete da li ste trudni ili ne,. Opisana simpromatologija govori u prilog da ste imali ovulaciju u ovom ciklusu.