Bil sam kod ginekolga i rekli su mi da je ultrazvuk u redu, menstruacija mi je prestala pre 2god ali sam pre par meseci jedan mesec uredno i normalno dobila kao da nisam u menopauzi, pa su me poslali na taj neki pregled ne znam da li je kolposkopija ili laparaskopija i receno mi je da imam neko zadebljanje na grlicu materice i preporucili su mi to da skinem, to se odradi i ide se kuci, pa me zanima jel to opasno i rekli su mi posle te intervencije da dolazim na kontrolu svaka 3 meseca, pa me zanima da li to moze biti posledica te iznenadne menstruacije? Hvala unapred

    Odgovoreno: 24. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Niste nam poslali adekvatno pitanje,. Intervencija se radi ukoliko je sluznica materice ili endometrij debljine preko 5 mm, što je verovatno kod vas slučaj, tada se radi abrazija, intervencija slična kiretaži i materijal se pošalje na patohistološku dijagnozu.