Postovani, u 21. Nedelji trudnoce sam i na poslednjem pregledu receno mi je da mi je grlic materice malo skarcen i da je 2, 5cm. Ovo mi je druga trudnoca i dr kaze da je to i normalno za drugorotku, ali ja uz to imam i povremene grceve. Sve ostalo je u redu, ali ja ipak pomalo strahujem. Preporuceno mi je mirovanje i ukoliko bude nekih problema preduzece se odgovarajuce mere. Interesuje me koliko je toliko skracenje zaista opasno i da li je? Imam li razloga da se brinem?

    Odgovoreno: 24. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Preporuka uradite vaginalnu sonografiju tj ultrazvučni pregled kojim se lepo iskaže dužina grlića materice i opiše unutrašnje ušće te se postavi indikacija za serklažu.