Imam 38 god, nemam dece, nikada nisam ostala trudna, nikakve bakterije, infekcije ili bolesti. Menstruacija prva u 13 god i od tad do sad uvek uredna bez bola, i na 26dana. Jajnici uredu materica u redu. Iza sebe imam dva braka i naravno kao sto sam rekla bez ijedne trudnoce, partneri u drugom braku su dobili decu. Znaci problem sam ja. Pre 20 god sam uradila sva ginekoloska ispitivanja i dg konacna totalno zacepljenjejajnika bez ikakve prohodnosti. Radila sam ta neka produvavanja i neke pretrage medjutim nista nije pomoglo. Tada sam bila mlada ali uporna i jako brizna zelela sam decu pa mi je i stalo do toga da znam sta se desava samnom. Doktor je pogledao sve rezultate i rekao mi je. . . . Vrlo tesko sanse nikakve da dodje do trudnoce, nemoj da gubis vreme sa ovim rezultatima nikada neces ostati trudna jedino da pokusas sa vantelesnom oplodnjom u bg. Bilo je to pre 20god, nikada nisam otisla kod ginekologa i nikada nisam ni pomislila na vantelesnu oplodnju. Kako mi je doktor rekao tako je i bilo. Oduzila sam ali pisem vam ne da trazim pomoc da bih postala majka, ne da nadjem neku precicu samo da mi kratko odgovorite sta je to moglo da dovede do tolikog zacepljenja kanala da znam bar nekada razlog.

    Odgovoreno: 24. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Najčešće u vašem slučaju se moglo raditi o tuberkuloznom salpingitisukoji je prošao neprimećeno a koji je ostavio trajne posledice,. Da li ste bolovali tbc ili je neko u porodici imao tu bolest,. .