Postovani doktore imala sam vec 2 pobacaja, obadva su se desila u 6 sedmici trudnoce (tj plod je bio sest sedmica) . Tek sam saznala da je trudnoca prekunuta u 10 ili 11 sedmici oba puta. Ovu drugu trudnocu sam mirovala svih 10 sedmica. Prvi ultrazvuk je uradjen oko 5 sedmica i snimljeno je srce ploda da radi, i u 6 sedmici srce je radilo. U 8 sedmici sam imala opet pregled i plod je jos uvek bio tu ali vise srce nije radilo. Level beta hormona je isto pao na 25, 000, u petoj sedmici je bio 38, 000. Zasto se ovo desi u 6 sedmici? Vec dva puta, mora da ima neki uzrok. Da li meni fale neki vitamini koje telo ne pravi? Koje testove mogu da uradim da se ovo sazna? Puno vam hvala na vasem savetu.

    Odgovoreno: 24. 09. 2009.

Komentari na pitanje: #39619

    • I sama sam u sličnoj situaciji, ali sam otkrila razlog pobacaja. Moj problem je balansirana translokacija hromozoma, sto sam otkrila nakon urađenog kariotipa. Pozdrav