Radila sam kolposkopiju i papa test u studentskoj poliklinici i po recima mog doktora sve je u redu ali je na nalazu nesto nacrtano i necitko pored toga napisano, na moje pitanje sta to znaci doktor je odgovorio da imam promenu na grlicu materice ali da je to vrlo cest nalaz i da u takvom slucaju pustaju organizam da se sam izbori sa tim i da ce to vremenom verovatno zarasti i da ponovo uradim kolposkopiju za godinu dana. Ja bih vas molila da mi malo bolje objasnite sta predstavlja ta "promena"? Da li je to nesto sto zaista ne treba leciti i da li to ima tendenciju da vrdmenom preraste u nesto opasnije? Inace nalaz papa testa je drugog tipa. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 25. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Nejasno pitanje, najvažnije je da je papa druga grupa, i ukoliko je kolposkopski nalaz uredan može se pristupiti lečenju promene koju ste nejasno opisali.