Postovani, zahvaljujem na prethodnom odgovoru (38961) i saljem vam detaljnije nalaze. Urinokulturu sam uradila tri puta uzastopno i ovo su rezultati: rezultat 1. Od 09/09/2009 corynebacterium sp. / difteroidi/ escherichia coli staphylococcus sp / koagulaza negativ/ klebsiella sp. Vrsta pregleda: broj bakterija u 1 ml urina rezultat: 10. 000 rezultat 2. Od 11/09/2009 corynebacterium sp. / difteroidi/ escherichia coli staphylococcus sp / koagulaza negativ/ vrsta pregleda: broj bakterija u 1 ml urina rezultat: 20. 000 rezultat 3. Od 15/09/2009 corynebacterium sp. / difteroidi/ escherichia coli staphylococcus sp / koagulaza negativ/ vrsta pregleda: broj bakterija u 1 ml urina rezultat: 100. 000 antibiogram, koji sam dobila uz treci rezultat, pokazuje da za e. Coli mogu da koristim cefaleksin, ceftazidim i amoksicilin, a za enterococcus ampicilin, ciprofloxacin, tetracyclin i vankomycin. Nedavno sam prošla dve ture jakih antibiotika (nakon konizacije pancef 10 dana i 7 dana amoksicilina u kombinaciji terapije za helikobakteriju) , pa sam i malo uplašena od naredne antibiotske terapije. Obzirom da ne osecam nikakve simptome prisutnosti navedenih bakterija, u laboratoriji (higijenski zavod) su mi savetovali da još ne počinjem sa antibiotskom terapijom i da ponovim urinokulturu za 7 dana. Zanima me vaše mišljenje o tome. Takođe bih volela da znam da li smatrate da ima potrebe da uradim i cervikalni bris na prisustvo ovih bakterija? Izvinjavam se na opširnom pitanju i srdačno zahvaljujem na odgovoru!

    Odgovoreno: 25. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Mislim da treba da uradite i cervikalni bris kao i briseve na hlamidiu, mikolpazmu i ureaplazmu i pcr na papiloma viiruse budući da ste radili konizaciju.