Postovani, moje pitanje se tice vezano za coko cistu koju imam na jajniku. Koju moram ukloniti operacijskim zahvatom (laserski) te bi vas molila da mi pojasnite koliko traje oporavak, posto planiram trudnocu, a do sad mi nije uspjela jer mi je receno da je to vrsta steriliteta ta cista. Takodjer mi stvara jake probleme tokom menstruacije. Hvala unaprijed

    Odgovoreno: 25. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Pomenuta cista se operiše laparaskopski, dakle uvodi se instrument u trbuh kroz pupak, insistirajte na toj vrsti operacije,. Oporavak je veoma brz, za 2 dana napuštate bolnicu a sedmog dana se skidaju 2 do 3 končiča,.