Postovani, da li mozete da mi protumacite ovaj labaratorijski nalaz molim vas analiza: vaginalni bris sa preparatom: nalaz: vaginalni bris sa preparatom: lactobacillus spp dmp: epitel. Celije, gram + bacili, dosta pmn leukocita cervikalni bris sa preparatom: zasejane podloge ostale sterilne dmp: epitel. Celije, gram + bacili, dosta pmn leukocita analiza: chlamidia, mycoplasma h. , ureaplasma u. Nalaz: elisa chlamidia ag: negativna ureaplasma urealyticum: izolovana titar > 10 000ccu/ml mycoplasma hominis: izolovana titar > 10 000ccu/ml antibiogram: s-osetljiv, i-slabo osetljiv, r-neosetljiv ureaplasma urealyticum; mycoplasma hominis eritromicin - r roxytromicin - r norfoxacin - s ofloxacin - s azitromicin - r doxycyclin - s josamycine - s

    Odgovoreno: 25. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Pozitivni ste na mikoplazmu i ureaplazmu koje spadaju u grupu polno prenosivih bolesti, javite se vašem lekaru da vam prepiše terapiju i to 2 do 3 antibiotika po deset dana za vas i vašeg partnere
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #39438

    • Posle ispijene terapije, uradila sam ponovo mycro i urea. . . Rezultat je ureaplasma: izolovana titar <10 000ccu/ml mycoplasma: nije izolovana a pored pise s (da sam osetljiva) pored svega: erithromycin roxytromicin norfoxacin ofloxacin azitromicin doxycyclin josamycine pa pretpostavljam da imam ureaplazmu. . . Nee: (

    • Hvala vam na odgovoru, prepisala nam je dovicin, visiren i nofocin. Sve ukupno 3 nedelje lecenja: (uzas: (