Poštovani, zanima me šta mislite o preporukama (britanskih čini mi se) lekara da se planiranje trudnoće odloži za nekoliko meseci dok prođe nagli porast epidemije meksičkog gripa? Da li je rizično i koliko sada ostati u drugom stanju? Da li trudnice mogu da budu podvrgnute nekoj terapiji i kako bi ona uticala na njih i na plod? Kako grip moze da utiče na plod? Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 28. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Mislim da je najbolje da ostanetr trudni odmah pre nego [to je epidemija po; ela,. Poćnite jačati imunološki sistem organizma vitaminima i /zentrum tbl /i većim dozama c vitamina. Infekcija virusom gripa može dovesti do intrauterine smrti ploda u8 drugom i trećem trimestu trudnoće a u prvom trimestrtu do odumiranja zametka,.