Postovani doktore, pre osam godina mi je uradjena konizacija, rezultati cin iii hsil multifokalis epithelii superfitialis et glandularis, na serijskim presecima se na jednom mestu vidi ocetna invazija strome, a ivice konusa su u zdravo. Kontrole radim dva puta godisnje, papa i kolp. Nalazi su uvek uredni, da li treba i neke druge detaljnije preglede da obavim, imam 45 god. Menstr. Redovne, postoji li mogucnost recidiva, unapred hvala.

    Odgovoreno: 28. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Osam godina je već pristojan period da budete bezbrižni. I dalje radite kontrole papa brisa i kolposkopski pregled jednom ui 6 do 12 meseci. Drugim pretraga nema sem eventualno kvalitetnog ultraz7vučnog pregleda jednom godišnje