Postovani, 14 nedelja sam trudna i pre desetak dana radila sam nalaz krvne slike gde se vidi da su mi leukociti povecani. Dozvoljena vrednost od 4-10, kod mene su bili 14, 4. Nakon sedam dana uradila sam ponovo leukocite i oni su 15, 5. Dala sam i urin na analizu i rezultati su: izgled zamucen, ph urina 7, spec tezina 1010, leukociti retki, plocaste celije retke, bakterije malo, sluzi masa, masa soli fosfata. Moj ginekolog dolazi tek sledece nedelje, a lekar opste prakse koji je ovo pogledao mi je rekao da uzmem dve kutije cefaleksina od 500mg i da pijem dve uvece dve ujutru tablete. Ja sam resila da za par dana uradim urionokulturu, i ponovo urin a do tada da pijem caj za trudnice, brusnicu. Sta mi vi savetujete, da li su ovi rezultati losi i da li ukazuju na neku infekciju koja moze da ugrozi moj plod. Napominjem da ne osecam nikakve tegobe. Molim za hitan odgovor. Hvala unapred

    Odgovoreno: 28. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Mislim da treba da uradite urinokulturu te da vidite da li ima razologa za uzimanje leukocita,. Leukociti mogu biti povišeni u trudnoći i bez nekog opipljivog razloga te da bi videli da li imate neki infekt ili ne u organizmu uradite crp /c reaktivni protein/. Da li ste uradili ekspertni ultrazvučni pregled od 11 do 14 nedelje i double test.