Postovani, imam 30 godina. Pre mesec dana sam imala prvi odnos. Godinama nisam isla ni na kakav ginekoloski pregled. Menstruacije su uredne, nisam primetila neke poremecaje koji se ticu boje, kolicine sekreta osim nakon prestanka terapije antibioticima. Interesuje me: 1. Koje preglede i analize je pozeljno uraditi pre ostajanja u drugom stanju i u kom periodu menstrualnog ciklusa ih je najbolje uraditi? 2. Koliko dana nakon prestanka terapije antibioticima nije pozeljno ostati u drugom stanju i da li je neophodno uraditi neke analize? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 28. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Ppreporuka je da uradite papa bris, vaginalni sekret, i jedan kvalitetan ulktrazvučni pregled,. Možete ostati trudni po prestanku antibiotske terapije.