Dragi doktore obzirom da planiram drugu trudnocu radila sam analize briseva jer se bojim da dozivim jos koji spontani obzirom da ih je bilo tri puta a sa prvom trudnocom nisam popila nikakav lek do kraja sve je bilo ok rezultati briseva su chlamydia -negativan mycoplasma-negativan, ureaplasma urealyticum-pozitivan, cervikalni bris-enterococcus mali broj, candida-nisu izolovane dobila sam terapiju doksicilin 2x1 deset dana i vaginalete macmiror komplex 500 pa mi recite dali se sa tom terapijom mogu opustiti da ce biti u redu po zavrsatku unapred zahvalna na brzom odgovoru

    Odgovoreno: 28. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Ta terapija je korektna ali treba da je pije i vaš partner jer se radi o polno prenosivoj bakteriji. Nakon doksiklicina preporučuje se koš deset dana terapije antibioticima po antibiogramu koji je verovatno uradjen.