Poštovani,
    Već duže vreme radimo na bebi. Rađena je analiza hormona koja otkriva povećan prolaktin: 9. Dan=48, 4,14. =47,8, i 20. =33,1. Svi ostali hormoni (fsh, lh, estradiol, progesteron i testosteron) ukazuju na ovulaciju, moguću, tek nakon 22. dana, tj 26. dan ciklusa je pokazao ovulaciju jer sam radila test za ovulaciju. Imam redovne cikluse, na 28. dan, ali mi prvi put kasni 7 dana pa Vas pitam da li je moguće da je i pored ovakvog rezultata došlo do začeća i kad je najbolje da uradim test na hcg. Evo i ostalih rezultata hormona: fsh 14. Dan: 9,5, 20: 13,7 / lh 14. dan: 15,3, 20: 32,2 / estradiol 14: 130,6, 20: 184,8, progesteron 14: 0,54, 20: 1,60 i testosteron 14: 0,32, 20: 0,30. Da li neko može da mi ovo rastumači i kaže moguće razloge izostanka menstruacije.
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 21. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Postoji mogućnost i da ste trudni te uradite obavezno beta hcg iz krvi i taj nalaz će pokazati da li ste trudni ili ne. Ukoliko je nalaz negativan javite se da Vam preporučimo šta se treba još uraditi kod povišenih vrednosti prolaktina.
      Pozdrav.