Poštovani,
    Molim Vas da mi odgovorite što pre je moguće jer sam jako zabrinuta! Radila sam analize i ustanovljena mi je sledeća dijagnoza: nije izolovana chlamydia trachomatis, nije izolovana mycoplasma hominis ali ureaplasma urealyticum pozitivan >10000 cfu/spec. Da li možete da mi protumačite ovu dijagnozu i da li je to nešto zbog čega treba da se brinem, da napomenem da sam radila i papa test koji mi je pa II! Takođe me zanima šta treba da pokaže papa test da bih znala da li imam kondilome odnosno kako mogu da znam da li ih imam ako nemam nikakve bradavice ili neke ostale simptome po kojim bih mogla da znam?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 21. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Papa test govori o čistoći epitela grlića materice i druga grupa je uredan nalaz. Ureaplazma koja Vam je izolovana je bakterija koja se prenosi polnim putem i zahteva da se leče oba partnera. Lečenje je po antibiogramu koji je verovatno urađen.