Poštovani,
    Molim Vas za savet i mišljenje, pre nedelju dana sam imala kontrolni ginekološki pregled, kolposkopija uredna skvamozni hjod pozitivan, uzet cervikalni bris na aerobe i anareobe negativan, ultrazvučnim pregledom u materici intramularni miom veličine 21mm, oba jajnika bez patološke osnove, u IV i VI mesecu rađen papa test nalaz uredan II grupa, u V mesecu rađen bris na hlamidiju, ureaplasam, mikroplasam nalaz negativan, u Januaru mi je rađena konizacija zbog papa III grupa h-sil, i e. Keretaža, biopsija znači preseka bez invazije zdravo i endocervititis hronika, u V mesecu otkriveni kondilomi na malim usnama mali broj doktorka nije za intervenciju zato što se nisu ni povećali ni proširili kaže da ih treba samo pratiti i zakazala mi je kontrolni pregled za tri meseca, posle kontrolnog pregleda sam prokrvarila to je trajalo dva dana pa je prestalo posle dva dana ponovo i traje još uvek u vidu krvi sa malo sluzi i braon iscedkom, doktorku sam obavestila ona kaže da je se krvarenje može desiti posle pregleda ali da bi trebalo da prestane u roku od dva dana, napominjem krvarenja nisu obilna ali su stalno prisutna kao i bolovi u predelu male karlice, molim Vas za Vaše mišljenje šta da radim dalje, da li je uzrok miom, upala ili nešto drugo, pošto sam veoma uplašena zbog svega što mi se desilo u prethodnom periodu.
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 21. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Verovatno je kontrolni pregled bio malo grublji te ste prokrvarili što je mogućee posle konizacije. Kondilomi se u principu uivek odstranjuju bez obzira na broj i velićinu, jer kada padnu imunološke snage organizma mogu veoma brzo da se šire. Uzmite pcr na papiloma viruse mada Vam je to trebalo uraditi i pre konizacije.