Poštovani,
    Molim ginekologa da mi obajsni sljedeću dijagnozu: cervitis chr. Adenomyosis uteri. Hypermenorrhoea bacteriosisi vag. Uterus u cjelosti blago povećan, u avf, inhomogene teksture sa adenomiotičkim područjem na prednjem zidu promjera 15x13 mm. Promjeri uterusa 91x51x43 mm. Endometrij do 14 mm. Desni ovarijum 34x21xsa jednom anehogenom zonom 13 mm. Lijevi ovarijum izoehogen 26x14 mm. Douglas slobodan. Pošto svog ginekologa nisam najbolje razumjela molim da mi pojasnite jer mi je rekao da mi se maternica izmjenila te da bi mi bio problem uspješno začeće i trudnoća. Papa nalaz sam izvadila i čekam rezultate za 7 dana. U posljednje vrijeme imam pojačanu sekreciju i mali bol u predjelu desnog jajnika. Napominjem i da sam imala porod prije 4,5 godine. Da li smatrate da smijem planirati drugu trudnoću te šta uopšte gore navedena dijagnoza znači?
    U očekivanju Vašeg odgovora lijep pozdrav.

    Odgovoreno: 21. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Verovatno iamte pojačana menstrualna krvavljenja i infekciju rodnice, te nakupine žlezdanog tkiva u zidovima materice 7 opis dijagnoza 7. Kada dobijete nalaz papa brisa i ako je uredan možete ostati trudni bez bojazni.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #37018

    • Poštovani, molim Vas da mi protumačite nalaz-u pitanju je dijete od 14 godina; UZV-TAS Uterus u 53,5x31,7mm,izoegogen Endometrium 13mm,sekrecijski DO 26,2X17MM,FOLIKULARNE GRAĐE lo 35X23,5MM,SA VODEĆOM FOLIKULOM 18,4MM Cavum Douglassi slobodan Unaprijed hvala. Lep pozdrav, Elma