Poštovani,
    Moja kćerka je stara 11 godina. Prošle godine joj se pojavio vaginalni sekret, nekad beličast, nekad providan. Bilo mi je jasno da je počela funkcija jajnika, ali lučenje sekreta je postajalo sve intenzivnije, pa sam je odvela kod specijaliste za dečiju ginekologiju. Uzet joj je bris, isključena je bilo kakva bakterijska infekcija i rečeno nam je kako da pravilno održavamo higijenu genitalija. To smo ispoštovali, međutim, od Jula ove godine sekret postaje beo, gust, lepljiv. Nije se kupala na javnim kupalištima, tuđi toalet i tuš je koristila za vreme posete prijateljima krajem Juna, ako ta informacija i ima ikakvog značaja. Zamolila bih Vas da me posavetujete da li je potrebno da ponovo uradimo analize i ako jeste, kome bismo mogli da se obratimo, s obzirom da smo na institutu za majku i dete dobili informaciju da se u Srbiji dečijom ginekologijom bave samo četiri specijaliste kod kojih se može stići na red tek za nekoliko meseci. Prošle godine je moja kćerka bila pregledana odmah, jer se samo prvi pregled ne zakazuje. Bojim se da ne zapustimo stanje čekajući na regularan prijem. Da li bi specijalista ginekologije za odrasle mogao da prihvati slučaj?
    Unapred sam Vam beskonačno zahvalna. S poštovanjem, Stela Naumović

    Odgovoreno: 21. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Po opisu se verovatno radi o glčjivičnoj infekciji koja se veoma jednostavno leči. Svaki iskusniji ginekolog po mogućnosti ženski (da dete ne bi imalo traumu), će veoma jednostavno uzeti bris i na osnovu brisa preporučiti terapiju.