Poštovani,
    Poslednji ciklus bio je 18. Juna, zbog čega sam posetila ginekologa. Urađen je pregled ultrazvukom čiji Vam nalaz citiram: uterus u abd dimenz. 53x40x49, prazan. Endometerijum u sekretornoj fazi debljine 11mm. Leva adneksa uredna. Desnu uz uterus multilokularna cistična formacija dimenzija 37x32. Duglasov prostor prazan. Kako mi je doktor objasnio, radi se o cisti zbog koje je ciklus izostao. Možete li mi reći da li bi trebalo da izazovem ciklus hormonima i o kakvoj se cisti radi? Ima li razloga za zabrinutost pošto mi se ovo prvi put dešava. Imam 39 godina.
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 06. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Radi se o dobroćudnoj folikularnoj cisti koja obično nestane nakon mensesa. Možete dobiti terapiju za dobijanje mensesa ali od Vašeg ginekologa.