Poštovani,
    Trudna sam već 40 nedelja i 5 dana ali imam problem sa otvaranjem pošto sam već zadnjih mesec dana otvorena samo za pola prsta i ni makac više a i dužina grlića se nije menjala (1-1.5cm). Interesuje me da li postoji neki način da se taj grlić omekša kako bih mogla da se otvorim i da porođaj ide prirodnim putem?
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 06. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Budući da ste preneli trudnoću moja Vam je preporuka da se što pre hospitalizirate. Postoje lekovi za indukciju porođaja od prostaglandina pa na dalje ali se to radi u bolnici.
      Pozdrav.