Poštovani,
    Molim Vas da mi pomognete ako možete. Imam 34 godine, nisam do sad rađala. Zbog tegoba ( neprijatno peckanje, mada sekreta nema) otišla sam da uradim bakteriološku analizu vaginalnog i cervikalnog brisa. Pri ginekološkom pregledu, lekar je rekao da sumnja da postoji bilo kakva bakterijska infekcija, jer nema nikakvog crvenila, već da se verovatno radi o poremećaju vag. flore i preporučio mi Lactogyn kapsule (možda je i to bitan podatak). Međutim, rezultati briseva potvrdili su moje sumnje: vb: 1. Klebsiella spp: masa 2. Enterococcus spp: masa. Direktni preparat: epitelne ćelije, retki laktobacili, gram+koki, grupe leukocita, gram-bacili cb: 1. Klebsielle spp: masa 2. Enterococcus spp: veliki broj. Direktni preparat: epitelne ćelije, retki laktobacili, gram+koki, grupe leukocita, gram-bacili za oba brisa antibiogram je isti: klebsiella spp. Ampicilin r gentamicin s trimetoprim + sulfa s ciprofloksacin s cefaleksin s amoksicilin + inhib. B laktamaze s ceftriakson s enterococcus spp. Penicilin g r ampicilin s amoksicilin s tetraciklin s ciprofloksacin s gentamicin r cefaleksin r trimetoprim + sulfa r moj lekar je otišao na odmor, a ja sutra putujem. Šta mi savetujete? Prvo, nelagoda koju imam nije nimalo prijatna, a zabrinutost je utoliko veća što se ja sa ovom infekcijom borim još od Januara (posle kiretaže koju sam imala nakon missed ab), bila sam kod dva različita lekara i oni uglavnom moja stanja pripisuju mom “ psihičkom stanju”. Čak sam ove briseve uradila na moje insistiranje jer me je lekar nakon pregleda ubeđivao da tu nema ničega jer nema ni crvenila ni sekreta (nemam razlog da Vam ne govorim istinu), a upravo sam kod njega otišla jer mi je i prethodna lekarka rekla to isto i preporučila mi da pijem bromazepam! Očajna sam, molim Vas da mi pomognete.
    Beskrajno hvala unapred!

    Odgovoreno: 06. 08. 2009.

Komentari na pitanje: #35634

    • Moj jedini komentar je da danas svako studira medicinu. Da li infekcija postoji ili ne ne odredjuje se okom vec brisom. A drugo, ako ne postoji, a peckanje is svrab su tu u pitanju je vulvodinija, oboljenje koje nije na nervnoj bazi, ali ciji se uzrok jos ne zna, a leci se triciklicnim antidepresivima, ne zato jer ste umislili, vec zato sto oni fizicki smiruju nervne zavrsetke u toj oblasti. A dobar lekar, igla u plastu sena. . .