Poštovani,
    Pred 4 meseca moj genkogolog mi je rekao da imam cista desnom janiku ali da nije strašno i nije mi dao nikakvu terapiju. U posledniji 3 meseca pokušavam da ostanem trudna, poslednja menstruacija je bila na 03.07.2009 na 21 dan sam imala jako vaginalno peckanje i sam stavila Kansen vaginaleti. Trebalo je menstruacija da dodze na 30.07 ali tačno taj dan sam imala kafeavi fleki kao neka krv na gaćicama koji su se pojavlivali tri dana za redom. Molim Vas recite mi da li ima mogućnost da sam trudna ili je od ta cista koja je imam? Pomozite mi u Azilu sam nemam pravo na lečenje.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 04. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Verovatno se radi o ovulatornom krvarenju mada može biti i posledica ciste. Da bi proverili da li ste trudni ili ne, ukoliko Vam Menses kasni 3 do 4 dana, uradite beta HCG iz krvi i taj nalaz će Vam pokazati da li ste trudni ili ne. Kontrole ciste ultrazvučno na 3 do 6 meseci.
      Pozdrav.