Poštovani,
    Ultrazvukom mi je utvrđena trudnoća od 6 nedelja, poslednja menstruacija je bila 17.06.2009. A termin porođaja određen dan za dan 24.03.2010. godine. Požalila sam se na povremenene jake bolove u donjem delu stomaka, mada nemam krvarenje. Na nalazu ultrazvuka piše "u kavumu dva gest meska, pravilan" i prepisan mi je Progesteron 250 mg na treći dan. Međutim ginekolog mi je rekao da je trudnoća teško odrziva i da ću ako sve bude u redu do 12. Nedelje najverovatnije morati da trudnoću održavam u bolnici. Jedan od razloga je i to jer mi je ovo prva trudnoća pa ni materica nije dovoljno razvijena kao kod žena koje su već rađale a na ultrazvuku se vidi da je jedan plod razvijeniji od drugog, što takođe nije dobro. Imam 33 godine i ovo mi je prva trudnoća, molim Vas da mi kažete kakve su šanse da sve bude kako treba. Inače ginekolog mi je preporučio strogo mirovanje do daljnjeg.
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 31. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Sve je korektno odradio Vaš ginekolog i mislim da treba da ga poslušate s obzirom na Vaše godine i da Vam je prva trudnoća, u grupi ste visoko rizičnih trudnoća.
      Pozdrav.