Poštovani,
    Imala sa pobačaj zahvaljući doktorici Zori Apić pa mi je radila abortus pa mi je stavila spiralu posle 2 nedelje pa je morala vaditi jer sam imala jake bolove, menjala sam lekara ali su našli dvorogu matericu da li je to opasno i ja jako želim da zatrudnim šta da pijem za plodnost.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 31. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Ako želite da zatrudnite što ste stavljali spiralu? Spirala se nikad ne stavlje posle abortusa ili 2 nedelje posle aborusa, već tek kod prve ili druge mensrtruacije nakon pobačaja, ukoliko imate duplu ili dvorogu materice tada se ne stavlja aspirala već se koriste kontraceptivne pilule nakon konsultacije sa ginekologom. Sledeću trudnoću možete ostvariti nakon 6 meseci od abortusa.