Poštovani,
    Molim Vas za odgovor. U 19-oj nedjelji trudnoće sam, zbog malo obilnijeg krvarenja u 14-oj nedjelji sam dobila th. Utrogestan 3x2 vaginalno i progesteron depo na 7-mi dan. Terapija je i dalje ista, samo ja sada imam dosta česte kontrakcije i to jače, moj dr. mi kaže da mi ne treba druga th. Za to. Ja Vas molim da mi odgovorite da li mogu da koristim Ginipral i na koliko i moram li automatski prekinuti sa dosadašnjom th.? Grlić je prije nedjelju dana na kontroli bio dug 1,5 stim da je uloživ. Ovo mi je četvrta trudnoća, drugu sam izgubila u 28-moj nedelji trudnoće zbog placente previje, mada mi je i sada posteljica nisko. Izvinite na preopširnosti, ali ja Vas molim za odgovor.
    Srdačan pozdrav!

    Odgovoreno: 31. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Nema efekta više primati utrogestan i progesteron, možete uzeti gynipral ili još bolje partusisten, koji se uzimaju 4, 6 do 8 puta po pola tablete. Budući da je grlić dug samo 1,5 cm ili 15 mm ako je ultrazvučno meren, to je veoma kratak grlić i treba uraditi cerklažu.
      Pozdrav.