Poštovani,
    Htela bi da pitam imam hpv visokorizični tip 16 na pap nisu se pokazale cin promene prepisale su mi vaginalete interferon pa onda dva ciklusa betadin, takođe rekli su mi da smanjim stresove, to nije bilo moguće zadnjeg mesec dana pretrpila sam jaki stres i nervoza pa se bojim da mi se ne pojavi neki cin uplašena sam jer moja koleginica imala je cin 1 a kad je otišla za 3 nedelje imala je cin 3. Ima li nekakve šanse da se ovo izleči odnosno bar da bude niskorizičan i ujedno hoću imati dete znam da ne smeta na trudnoću ali moje pitanje je dal mogu preneti pri porođaj virus detetu. Takođe moj muž ima neke kao unutrašnje bubuljice na polovi organ ima ih od kad ga znam a on kaže da to ima celog života šta znače te bubuljuce? Jesu za mene opasni jeli opasno bez kondoma da imamo sex da mu ne bi prenela virus i kako da ispita da se to nije već desilo jer oped će meni preneti. Molim Vas da mi što pre odgovorite jer hoću bebu ali ne ako postoji rizik da mu prenesem hpv molim Vas za odgovor na sva moja pitanja.
    Hvala unapred,

    Odgovoreno: 31. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Verovatno i Vaš suprug ima papiloma virus jer se on prenosi polnim putem. Zbog promena na polnom organu da se javi urologu da bi se videlo da li se radi o polno prenosivim bradavicama. Virtus u trudnoći može izazvati pobačaj i intrauterinu smrt ploda ukoliko su Vam imunološke snage organizma deficitarne.
      Pozdrav.