Poštovani,
    Prvi put sam trudna, ali sam ne znajući da sam trudna u drugoj nedelji začeća, a 4-oj od poslednje menstruacije, popila Triagil zbog 5 i 6 grupe sekreta po receptu lekara kome nisam rekla da postoji sumnja na trudnoću jel nisam imala pojma da sumnja postoji. Prilikom testa videla sam da sam trudna i otišla kod drugog mladog doktora koji mi je rekao da bi kao trebala abortirati zbog tog leka. Ja ne želim to, kakve to može posledice može ostaviti na plod, da li je nešto dokazano u praksi ili je sve u nagađanjima?
    Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 30. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Nema dokaza o mutaghenostzi i teratogenosti opisanog leka u čoveka, ali ipak postoji određena suzdržanost kod njegove primene u trudnoći. Preporuka je da sa 12 nedlja uradite ekspertni ultrazvučni pregtled i 2 biohemijska markera iz krvi.
      Pozdrav.