Poštovani doktore,
    Najiskrenije Vas molim za pomoć, zovem se Dragana Od 2007. godine sam u braku, prošle godine 29.09.2008. godine sam u drugom mesecu izgubila bebu iz razloga što sam bila pod gripom (tako su mi rekli). Sve je otišlo totalno prirodnim putem. Nakon spontanog menstruaciju sam dobijala redovno na svaki 27 dan ciklusa. Uradila sam papu, grupu sekreta, cerivikalni i vaginalni bris, ultrazvuk običan i vaginalni i sve je ok (pijemi folan). Nažalost i ako uporno pokušavamo ništa se ne događa. Sve počinje jako da me nervira i brine, često razmišljam u pravcu ako je sve u redu zašto ne ostajem u drugom stanju. Razmišljam i o nekoj alternativnoj medicini. Molim Vas recite mi šta da radim, opterećuje me ova situacija?!
    Unapred zahvalna!!

    Odgovoreno: 31. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Treba da od 11 dana menstrualnog ciklusa "prvi dan je referentni" dan odete do Vašeg ginekologa i da se uradi folikulometrija te da se vidi da li ste u plodnom ili neplodnom ciklusu. Kroz još jedno merenje lekar će Vam reći kada ciljano da imate odnos. 3 do 6 meseci posle takvih pokušaja ako ne ostanete trudni uradite hsg.