Poštovani,
    Imam 27 god. nisam udata, u Aprilu mi je utvrđena dijagnoza ectopio pvu. Pa II, vs II. Koristim vaginalete već 4. mesec ( neopenatren). Na internetu sam pročitala da ranice na grliću nastaju usled infekcije (usled rizičnog s. ponašanja, ranog stupanja u s. odnose, često menjanje partnera, raznih infekcija. itd). Zanima me da li postoji i neki drugi uzročnik, u seksualne odnose sam kasno stupila i imala sam jednog partnera, da li da idem na neke dodatne analize. I da li postoji mogućnost da ranica zaraste ili će uvek biti tu.
    Unapred zahvalna. Marija

    Odgovoreno: 16. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Promenite ginekologa ako za 4 meseca niste izlečili vaginalni sekret. Uradite cervikalni bris, bris na mikoplazmu i ureaplazmu, bris na hlamidiu i pcr na papiloma viruse i nakon toga treba pristupiti lečenju ektopije, laserom ili ekt om.